نخ و نقشه و مصالح بافت تابلو فرش دستباف
::: در حال بارگیری لطفا صبر کنید :::
نخ و نقشه و مصالح بافت تابلو فرش دستباف
www.rozex.rozblog.com
نام کاربری : پسورد : یا عضویت | رمز عبور را فراموش کردم

صفحه اصلیسایت ها و وبلاگ هانخ و نقشه و مصالح بافت تابلو فرش دستباف

تعداد بازدید : 35
نویسنده پیام
tikat آفلاین


ارسال‌ها : 1
عضويت : 24 /8 /1399
نخ و نقشه و مصالح بافت تابلو فرش دستباف

نخ و نقشه تابلو فرش یعنی مواد اولیه بافت تابلو فرش که شامل نخ از جنس مرینوس ، نقشه‌ی طرح بصورت کامپیوتری و عددی ، پود ضخیم و پود نازک میباشد.

در تهیه و رنگرزی نخ و نقشه و بافت تابلو فرش دستباف از نخ های مرینوس و چند رنگ ابریشم استفاده می‌شود.

6 دلیل و مزیت خرید نخ و نقشه :

1- تابلو فرش خانه تان را خودتان ببافید و روی دیوار خانه تان نصب کنید
2- تنوع بیشتر طرح های نخ و نقشه نسبت به تنوع تابلو فرش های موجود در بازار
3- امکان ایجاد تغییرات در طرح نخ و نقشه قبل از شروع بافت
4- هزینه کمتر خرید نخ و نقشه نسبت به هزینه خرید تابلو فرش بافته شده
5- درآمد زایی با فروش تابلو فرش پس از بافت با نخ و نقشه
6- امکان تبدیل عکس شخصی به تابلو فرش دستباف

لازم به ذکر است که در حالت کلی طرح های نخ و نقشه با موضوع مجلسی و مهمانی که آثار نقاشان خارجی (عمدتا فرانسوی) و داخلی هستند ، از لحاظ فروش بعد بافت وضعیت بهتری دارند. ابعاد تابلو فرش هم هرچقدر بزرگتر باشد سود بیشتری بعد از بافت با نخ و نقشه خواهد داشت و لازم است این فاکتور را در معیار های انتخاب نخ و نقشه در نظر گرفت.

اصول انتخاب تعداد رنگ ابریشم
اگر تا حدودی با هنر ارتباط داشته باشید یا بعضی وقت ها به زیبایی شناسی و پارامتر های زیبایی سنجی فکر کنید قطعا واقف هستید که یکی از ابزارهای خلق زیبایی و دادن بُعد سوم به تابلویی که در واقع دو بعدی می‌باشد استفاده از نتاقض رنگ ها یا همان کنتراست می‌باشد. رنگ سفید در کنار رنگ سیاه جلوه بیشتری دارد، رنگ شاد در کنار رنگ شاد دیگر چندان به چشم نمی‌آید بلکه در کنار رنگ مات جلوه بهتری دارد. رنگ مات پس زمینه هست که باعث تجلی، بروز و ظهور طرح اصلی می‌شود و به طرح بعد سوم می‌دهد.
در تهیه نخ و نقشه استفاده از ابریشم بافت یکی از ابزارهای بُعد دادن به تصویر می‌باشد اما اساس تابلو فرش به بافت با نخ مرینوس می‌باشد. در انتخاب تعداد رنگ ابریشم و قسمت هایی از تابلو فرش که با ابریشم بافته می‌شود باید نهایت دقت و ذوق هنری را به کار بست تا با ایجاد کنتراست، طرحی چشم نواز و متناسب تر خلق شود.
تعداد رنگ ابریشم بیشتر همیشه نشان از مرغوبیت نخ و نقشه نیست و باید اصول هنری و طراحی و رنگ شناسی در انتخاب دقیق رنگهای ابریشم رعایت شود.

شنبه 01 آذر 1399 - 13:19
ارسال پیام نقل قول تشکر گزارشبرای ارسال پاسخ ابتدا باید لوگین یا ثبت نام کنید.تمامي حقوق محفوظ است . طراح قالبــــ : روزیکســــ